ژست عکاسی دونفره

ژست عکاسی دونفره (در طبیعت)

ژست عکاسی دونفره

ژست عکاسی دونفره

اگر شما هم زوج عاشقی هستین که تازه به هم رسیدن و می خوان یه عالمه عکس های دونفره داشته باشن و دنبال ژست عکاسی دونفره می گردن، باید بگیم که این مقاله رو واسه شما نوشتیم. ژست ها رو با توضیحاتشون در ادامه آوردیم. به اسکرول کردن این متن ادامه بدین!

بغل کردن از پشت، نگاه کردن به یک جهت!

همین که به زوج ها بگین که همدیگر رو بغل کنین، یه عکس خوب خواهید داشت. اما چندین نوع بغل داریم که هر کدوم یک جور احساس متفاوت رو منتقل می کنن! یه زوج خوب می تونن از پشت همدیگر رو بغل کنن. زیبایی این ژست این جاست که هر دو می تونن به یک جهت نگاه کنن و به عکس حالتی از همدلی و یکی بودن بدن! پس به یکیشون بگین که عقب بره و دستاشو بندازه دور نفر دیگه( معمولاً بهتره آقاها این کارو انجام بدن) برای این که حالتشون طبیعی دربیاد، بهتره بهشون بگین که واقعا به یک چیزی نگاه کنن( مثلا دریا، جنگل یا….)

ژست عکاسی دونفره
ژست عکاسی دونفره

در حالت خنده عکس بگیرید!

عکس یه زوج که در حال خنده هستن، حسی از لذت، صمیمیت و خوشحالی به بیننده میده! اما حسابی مراقب باشین چرا که یه خنده ی مصنوعی می تونه عکس شما رو کاملاً خراب کنه! به همین خاطر، ما یه حقه ای به شما یاد می دیم تا زوج ها خنده شون بگیره: بهشون بگین کاری رو انجام بدن که حسابی غافلگیرشون می کنه! مثلا رقصیدن وسط خیابون( این آپشن برای ما فعلا قفله)، دویدن، پریدن و…اینجوری منتظر لحظه ی مناسب بمونین و زمانی که خنده ی واقعی داشتن، سریع عکستون رو بگیرین!

ژست عکاسی دونفره
ژست عکاسی دونفره

از یه سوپرایز عکاسی کنید!

این نوع عکاسی یکمی به فکر بیشتر احتیاج داره اما نتیجه ای که می گیرین حسابی ارزشش رو داره! ایده ی اصلی اینه که لحظه ی سوپرایز رو عکاسی کنید: یک دسته گل، یه جعبه شکلات یا حتی حلقه ی نامزدی! لحظات قبل از سوپرایز به خصوص خیلی مهم هستند چرا که حاوی یک غافلگیری جذاب هستند! شما به عنوان مخاطب این جور عکس ها به خوبی می دونین که قراره چه اتفاقی بیفته و همین مسئله خیلی سرگرم کننده و باحاله!

ژست عکاسی دونفره
ژست عکاسی دونفره

از بالا به پایین عکاسی کنید!

برای این که پرتره های خاصی بگیرین، زاویه ی دوربین رو عوض کنین. یکی از بهترین زاویه های دید برای عکاسی پرتره اینه که از بالا به پایین عکاسی کنید. برای این که چنین عکسی بگیرین باید شما بالاتر از زوج قرار بگیرین( می تونین از یه پله، صندلی و …استفاده کنین) یا این که از زوج ها بخواین که بنشینن! جذابیت عکس این جاست که حداقل چهره ی یکیشون رو نشون بدین. اما حتما و لزوما نباید به دوربین نگاه کنن. ازشون بخواین که مثل عکس پایین به صورت همدیگه رو نگاه کنن!

ژست عکاسی دونفره
ژست عکاسی دونفره

سیلوئت ( ضد نور) عکاسی کنید!

عکاسی سیلوئت به معنای استفاده ی زیاد از نور پشتی است. در این مورد بهتره که زوج رو دقیقا جلوی منبع نور بزارین. دنبال لوکشینی باشید که بک گراندش خالی و صاف باشه( مثلا روی یک تپه که چشم اندازی به آسمون داره) توی این مورد هر چقدر که عکستون ساده تر باشه، بهتر خواهد بود.

عکاسی سیلوئت
عکاسی سیلوئت

زیر بارون عکاسی کنید!

بارون یه حسی از نوستالژی رو به عکس اضافه می کنه که واقعا هم به حس و حال زوج ها میاد! یه دونه چتر به زوج بدین تا با هم زیرش وایسن. اگر یه چتر شفاف داشته باشین، کارتون رو خیلی بهتر می کنه! چون که می تونین از پشتش عکس بگیرید. البته یادتون باشه که از دوربین خودتون حسابی محافظت کنین( بلاخره دوربین هر عکاسی ناموسشه)

دراز بکشین و به هم نگاه کنید!

برای این که به راحتی زاویه ی دید دوربین رو عوض کنین از زوج ها بخواین که دراز بکشن. چندین نوع ژست مختلف برای این نوع عکس ها وجود داره! کلاسیک ترین حالتش اینه که یکی سرش رو زمین بزاره و دیگری رو به اون باشه! یا این که می تونن به هم نگاه کنن و شما فقط نیم رخشون رو داشته باشین!

از نگاه یه طرفه استفاده کنید!

یکی از بهترین ژست های عکاسی دو نفره اینه که یکی از زوج ها مستقیم به دوربین نگاه کنه و دیگری جهت نگاهش به سمت دیگه باشه! در این مثال، باید از زوج ها بخواین که بشینن اما اگر فکر می کنین که ژست ایستاده بهتره هم مشکلی نداره! اونی که قراره به دوربین نگاه کنه می تونه دستاشو روی شونه ی نفر دیگه بزاره! حتی اگر می خواین خیلی خلاق باشین می تونین از اونی که صورتش به سمت دوربینه بخواین که چشم هاشون ببنده!

خب اینم از این…

دوستتون داریم.

تا بعد…

منبع مقاله

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x