آتلیه عکاسی کودک در تهران |3 نکته مهم درباره عکاسی کودک

آتلیه عکاسی کودک در تهران

آتلیه عکاسی کودک در تهران

احتمالا اگر از هر عکاسی سوال کنید به شما خواهد گفت که عکاسی کودکان یکی از سخت ترین مدل های عکاسی است و می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. به همین خاطر است که بیشتر عکاسان به سراغ این شاخه از عکاسی نمی روند. یک عکاس خوب کودک باید به خوبی بداند که چگونه با کودک رفتار کند تا بهترین عکس ممکن گرفته شود.

در حقیقت یک عکاس کودک باید مثل یک روانشناس عمل کند.اما متاسفانه بیشتر عکاسان اصلا نمی دانند که چگونه این کار را انجام دهند. به همین خاطر همیشه توصیه می کنیم که عکاسی را انتخاب کنید که رفتار خیلی خوبی با کودکان داشته باشد. اصولاً همیشه این سوال را از خودمان می کنیم که یک عکاس بداخلاق چگونه می تواند از کودکان عکاسی کند؟

در ادامه می خواهیم به سه دستورالعمل خیلی مهم برای عکاسی از کودکان اشاره کنیم و در نهایت هم یک آتلیه عکاسی کودک در تهران به شما معرفی کنیم که تقریبا در کار خود بهترین هستند. با ما همراه باشید.

آتلیه عکاسی کودک در تهران
آتلیه عکاسی کودک در تهران

کاری کنید که کودک به دوربین عادت کند!

حتی به عنوان یک بزرگسال هم ایستادن در برابر دوربین عکاسی می تواند کار سختی باشد. به همین خاطر اصلا عجیب نیست که وقتی دوربین را به سمت آن ها بگیرید کاملا عجیب و غریب رفتار کنند.

وقتی که می خواهید عکاسی کودک را انجام دهید، باید مقاوم و صبور باشند و باید مرتب دوربینتان را بالا بگیرید تا کم کم کودک به دوربین عادت کند.

بعد از مدتی کودک کاملاً به دوربین عادت می کند و به این ترتیب می توانید عکس های طبیعی و خوبی بگیرید که کودک در بهتری حالت خودش است.

برای این که کودک استرس زیادی هم نداشته باشد بهتر است تا جایی که می توانید آکسسوری و وسایل فیلمبرداری تان را تا جای ممکن کم کنید. نورپردازی صحنه را هم مینیمال نگه دارید و به جای آن از یک لنز ثابت استفاده کنید و همیشه دوربین دم دستتان باشد تا به محص رسیدن به یک تصویر خوب، عکاسی را شروع کنید.

صورت کودک را روشن ترین المان تصویر بگذارید!

البته این مسئله به تمام شرایط نمی خورد اما به عنوان مهم ترین بخش کار، شما همیشه باید تلاش کنید که صورت کودک روشن ترین بخش تصویرتان باشد.

این مسئله می تواند به سادگی این باشد که شما به قدری خودتان را جا به جا کنید تا زمانی که دیوار تیره ای پشت کودک بیفتد!

اگر نمی توانید این کار را انجام دهید، نورپردازی را روی صورت کودک انجام دهید. بعد از آن می توانید سطح نور را لول کنید تا صورت کودک روشن و زیبا شود. یا این که حداقل از بک گراند تصویر روشن تر باشد.

آتلیه عکاسی کودک در تهران
آتلیه عکاسی کودک در تهران

چشم مخاطب را هدایت کنید

اگر چندین آدم در عکس هستند، باید چکار کنیم تا کودک موجود در تصویر، ستاره ی عکس ما باشد؟

یکی از بهترین کارهایی که می شود انجام داد این است که از یک بزرگسال بخواهیم که به کودک نگاه کند. این مدل عکس ها، ارتباط خیلی بیشتری با مخاطب ایجاد می کنند تا این که هر دو سوژه ی عکس فقط به دوربین نگاه کنند(البته می توانید هر جور که تمایل دارید عکس بگیرید اما این تکنیک راهکار خیلی خوبی است)

اگر از یک کودک به همراه دو بزرگسال عکاسی می کنید، از هر دو بزرگسال بخواهید که به کودک نگاه کنند و به این ترتیب چشم مخاطب را به سمت سوژه هدایت کنند. مطمئن شوید که سر دو بزرگسال به هم نزدیک است که معمولا به این معنی خواهد بود که باید سرشان را خم کنید تا به ارتفاع کودک برسند یا این که از ان ها بخواهید کودک را بلند کنند و در آغوش بگیرند.

عکاسی کودکان

خب حالا که با چند نکته ی مهم عکاسی کودک آشنا شدید، وقتش رسیده که شما را به یکی از بهترین آتلیه های کودک تهران معرفی کنیم:

استودیو کیدو افتخار دارد تا پکیج های ویژه ی فوتومونتاژ را به شما عزیزان ارائه کند. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد این پکیج ویژه به دست آورید توصیه می کنیم سری به صفحه ی تماس با ما بزنید.

دوستتون داریم

تا بعد…

منبع مقاله

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x