چرا دیگر آتلیه با دکور جواب نمی دهد؟! داستان خانم جومینا را بخوانید!

آتلیه با دکور

آتلیه با دکور
می خواهیم برای شما داستانی تعریف کنیم. ماجرای جالب و خواندنی خانم جومینا چیزی نیست که بخواهید از دست بدهید!
خانم جومینا، زنی جوان است که در یک شرکت بیمه کار می کند. او سی و دو ساله است و به تازگی خبر بارداری خود را دریافت کرده است. او سر از پا نمی شناسند و با همسرش آقای حامی حسابی در انتظار کودک خود هستند. آن ها هرچه که برای نوزاد از راه نرسیده شان نیاز است را خریداری کرده اند. از سیسمونی های جذاب و نازنازی گرفته تا اسباب بازی های مختلف! اما خانم جومینا بسیار غمگین است. او دقیقا نمی داند که چرا ناراحت و غصه دار است اما می داند که دلش نمی خواهد این دوران جذاب به سادگی بگذرد. او می خواهد که خاطرات این روزها را برای همیشه ثبت کند. می داند که حافظه ی ضعیفی دارد و ممکن است جذابیت این لحظات را فراموش کند. او می خواهد برای همیشه یادش بماند که بدنش تا چه حد انحنا پیدا کرده است.

آتلیه با دکور
آتلیه با دکور

او می خواهد لحظات خصوصی اش را با نوزادش به خاطر بسپارد. به همین خاطر تصمیم می گیرد که به سراغ یک آتلیه عکاسی بارداری با دکورهای زیاد و متنوع برود. به محضی که چنین تصمیمی می گیرد، از همان ماه اول به سراغ یک آتلیه با دکور خوب می رود. ماه اول به خوبی و خوشی می گذرد. او عکاسی در دکورهای پوشالی، درگاه های گلی و حتی ژست های نشستن روی صندلی های شزلون را امتحان می کند.
اما بعد از ماه چهارم متوجه می شود که اتفاق عجیبی افتاده است. به نظر ایده های آتلیه تمام شده است. او در کنار تمام دکورها عکاسی کرده است و دیگر چیز جدیدی باقی نمانده است. اما او تازه در ماه چهارم بارداری اش به سر می برد و دلش می خواهد از تغییرات ماه به ماه خود عکاسی کند.
به نظر نمی آید که به زودی آتلیه بارداری مورد نظر دکورهای جدیدی بیاورد. تصمیم می گیرد به سراغ دیگر اتلیه های شهر برود اما دکورهای همه تقریبا مشابه همدیگر است و به نظر چیز جدید باقی نمانده است.
خب خواننده ی محترم، به نظر شما راهکاری که برای خانم جومینا چیست؟ آیا باید تسلیم شود؟!

عکاسی بارداری در فضای باز

بله! درست حدس زده اید. عکاسی فضای باز می تواند ایده ی خیلی خوبی باشد. با توجه به این که این روزها طرفداران زیادی هم پیدا کرده است، عکاسان زیادی هم این نوع استایل عکاسی را پیشنهاد می دهند.
اما خانم جومینا با اندکی جستجو متوجه چند نکته شد:
اول از همه این که بیشتر باغ ها و ویلاهایی که برای عکاسی بارداری در فضای باز مورد استفاده قرار می گیرد به شدت گران هستند و پرداخت هزینه های آن ها از عهده ی هرکسی بر نمی آید.
دوم این که عکاسان ایرانی به نظر هنوز که هنوز است ایده ی چندان زیادی در مورد عکاسی فضای باز ندارند. آن ها مدل های تکراری و بی خودی را پیشنهاد می کنند که واقعا به درد نمی خورند و مادر بیچاره را به کارهای سنگینی وادار می کنند.

عکاسی بارداری در فضای باز
عکاسی بارداری در فضای باز

سوم این که باید هزینه هی اضافه تری برای عکاسی در فضای باز بپردازد که خب اصلا منطقی به نظر نمی آید.
پس در نهایت ایده ی عکاسی بارداری در فضای باز را هم نپسندید! به این ترتیب چاره ی دیگری برایش باقی نماند.

عکاسی فوتومونتاژ: راهکاری ابدی و همیشگی!

اما خانم جومینا نباید نا امید شود. تا حالا به این فکر کرده اید که اصلاً نیازی به دکورهای عجیب و تکراری نیست؟ ذهن تحلیل گر خودتان را به کار بیاندازید! اگر شما در موقعیت مشابهی با خانم جومینا قرار می گرفتید چکار می کردید؟ به عکس های تکراری و بیخود اکتفا می کردید؟ یا این که دنبال راهکاری می بودید که شما را از این وضعیت بیرون بکشد؟!
واقعا چرا آتلیه های ما با همان تکنیک سنتی و قدیمی دکورهای سنگین کار می کنند؟! آیا این مسئله به اندازه ی کافی هزینه بردار نیست؟!


خب ما به تمام این سوالات فکر کردیم و به نتیجه ای منطقی و معقول رسیدیم: عکاسی فوتومونتاژ! این تکنیک شما را می تواند در هر دکوری قرار دهد. می تواند جادو کند و بهترین بک گراندهای ممکن را به شما ارائه کند.
برای چنین کاری، کافیست چند چیز داشته باشید: یک پرده ی سفید یا مشکی، تجهیزات عکاسی خوب و البته سلیقه ای درجه یک و تمام نشدنی!!
اگر می خواهید درباره ی عکاسی فوتومونتاژ بیشتر بدانید، توصیه می کنیم روی اینجا کلیک کنید.

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x