عکس پرتره هنری

عکاسی هنری چهره در خاص ترین استودیوی تهران!

عکاسی هنری چهره

عکاسی هنری چهره
توی کشور ما تا اسم از هنر میارین، خیلی ها فکر می کنن منظور از هنر، چیزیه که نباید متوجهش شد و احتمالا چیز خیلی عجیب و غریبی خواهد بود اما واقعیت این جاست که این پیش فرض کاملاً غلطه! تقریبا تمام ما هنر رو دوست داریم حتی اگر خودمون این مسئله رو ندونیم یا انکارش کنیم!
هنر می تونه ما رو نجات بده و این کم مسئله ای نیست!
حالا با این مقدمه ما می خواهیم به سراغ شاخه ای از عکاسی بریم که با نام عکاسی هنری چهره شناخته میشه! اما در حقیقت چیز عجیب و غریبی نیست و بیشتر از طریق نورپردازی های ویژه و البته تعریف دقیق میزانسن حاصل میشه!
خب اجازه بدین نگاه دقیق تری به ماجرا بندازیم! خیلی از آدم های عادی که سر و کار زیادی با هنر ندارن، همیشه یه نوع عکس از خودشون می گیرن: عکس هایی که تمام اجزای صورت روشن باشه و احتمالاً در زیباترین و خوشگل ترین حالت خودشون باشن!
اما همین دسته از افراد اگر یه عکس درجه یک ماهرانه و به اصطلاح هنری تری ببینن، خیلی خوششون میاد! اما احتمالا با خودشون می گن که اگر سوژه ی توی عکس قشنگه به خاطر اینه که خود مدل خیلی زیباست و من هرگز به اون سطح از استاندارها نمی رسم یا این که تصورشون اینه که عکاس اثر تجهیزات خیلی بالایی داشته و خب طبیعتاً امکان چنین مسئله ای برای اون ها وجود نداره!

عکاسی هنری چهره
عکاسی هنری چهره

اما واقعیت این جاست که شما کاملاً در اشتباه هستین! این عکاس و سلیقه ی اون هست که باعث میشه یه عکس خوب به نظر بیاد یا خیر!

عکس پرتره هنری

اجازه بدین که بررسی بیشتری داشته باشیم. در حقیقت درسته که تجهیزات خوبی عکاسی به شما کمک می کنه تا عکس بهتری بگیرین اما داشتن این تجهیزات هیچ تضمینی بر این نیست که شما حتما یه عکس خوب خواهید گرفت!
در واقع همه چیز به دانش و سلیقه ی عکاستون برمی گرده! چند وقت پیش عکسی می دیدم که عکاسی گمنام گرفته بود و به معنای واقعی کلمه ی عکس پرتره هنری بود! کاملاً مشخص بود که این عکاس جز ذوق و سلیقه هیچ ابزار دیگری دم دستش نبود اما ترکیب بندی، استفاده ی درست از عمق میدان و … باعث شده بود تا این عکس بسیار زیبا به نظر بیاید.

عکس پرتره هنری
عکس پرتره هنری

در تمام دنیا از این عکس ها وجود داره. مشکل این جاست که ما در کشور خودمون سلیقه ی بسیار بدی رو جا انداختیم. اگر عکسمون رو حسابی روتوش نکنیم و سفید و براق نباشیم به نظرمون اصلا عکس خوبی نیست! تصور کنین شما پوست تیره و سیاهی دارین! آیا اساسا دلتون می خواد که توی عکس شما رو روشن کنن؟ به نحوی که دیگه اصلا نتونین رنگ پوست خودتون رو تشخیص بدین و به کلی بافت های صورتتون از بین بره؟ یه سوال فنی داریم و واقعا از شما می خوایم که ما رو راهنمایی کنین:

آیا واقعا دچار کمبود اعتماد به نفس نمی شین که یه نفر عکسی از شما بگیره که هیچ شباهتی به شما نداره و اصلا نمی تونین خودتون رو توش پیدا کنین؟! آیا شما به قدری زشت بودین که عکاس ناچار شده که تا این حد توی عکس دست ببره و به کلی آدم دیگه ای رو توی عکس پیدا کنه؟
از شما خواهش می کنیم که در همین بخش کامنت ها، نظر خودتون رو راجع به این سوال با ما در میون بزارین! اینجوری می تونیم درک بهتری از مفهوم عکاسی هنری چهره داشته باشیم!

عکس هنری از چهره مرد

یه کلیشه دیگه هم راجع به عکاسی هنری وجود داره که میگه فقط مخصوص به زن هاست و اصولاً مردها نمی تونن اونقدر که باید و شاید عکاسی هنری داشته باشن! متاسفانه خیلی از مردای ایرانی اساسا فکر می کنن که رفتن پیش یه عکاس و تقاضای عکس برداری کار زنونه ایه و در شان اون ها نیست!
اما واقعیت این جاست که این مسئله اصلاً درست و نیست و خیلی وقت ها عکس هنری از چهره مرد بسیار جذاب تر و بهتر از آب درمیاد.

توی استودیو کیدو ما به خاطر چندتا چیز به خودمون می بالیم:

اول این که عکاسایی داریم که بزرگ ترین سرمایه ی ما هستن! همفکری و تعاملی که با هم داریم واقعا بی نظیره! عکاسای ما صرف نظر از عکاس، روانشناسی هم بلدن و خوب می دونن که چجوری از یک سوژه عکاسی کنن تا بهترین عکس ممکن رو داشته باشیم!
دوم این که به دنبال زرق و برق های بیخود و یک بار مصرف نیستیم. ما تلاش می کنیم عکس هایی بگیریم که تا همیشه روی دیوار اتاق مشتری های ما باقی بمونه و هیچ وقت با عکس دیگه ای جایگزین نشه!
ما به دنبال سادگی هستیم. سادگی ای که از دل هنر میاد. به همین خاطر هیچ وقت افرادی که دنبال فضای لاکچری هستن به سراغ ما نمیان چرا که ما اون ها رو نمی پذیریم. ما هرگز در این فضا کار نکرده ایم و هیچ وقت هم نخواهیم کرد. مشتری های ما درست مثل خود ما خاص و ویژه هستن!

در نهایت باید بگم که اگر می خواین با همکاران ما در استودیو کیدو تماس بگیرین، بهتره سری به صفحه ی تماس با ما بزنین!

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x