هزینه تولید تیزر تبلیغاتی

هزینه تولید تیزر تبلیغاتی |تولید تیزر برای اینستاگرام

هزینه تولید تیزر تبلیغاتی

هزینه تولید تیزر تبلیغاتی

اجازه بدهید از همان ابتدای متن با شما صادق باشیم:
ساخت تیزر تبلیغاتی هزینه بردار است و دقیقا به همان اندازه که خرج می کنید، جواب خواهید گرفت! بنابراین فکر نکنید که با صرف هزینه های اندک می توانید یک کلیپ یا تیزر تبلیغاتی درست و حسابی بسازید!
یکی از اشتباهات رایجی که میان صاحبان سرمایه وجود دارد این است که معمولاً تیزر و کلیپ را با هم یکی می دانند. اما باید بدانید که صفر تا صد ساخت تیزر بر عهده ی تولید کنندگان است اما کلیپ را می توان از ترکیب چندین عکس و ویدیوی موجود ساخت!
یکی دیگر از باورهای اشتباهی که در مورد هزینه تولید تیزر تبلیغاتی وجود دارد این است که اساساً صاحبان کسب و کارها نمی دانند که چند نفر درگیر ساخت یک تیزر تبلیغاتی می شوند و چند نفر باید در این کار سهیم باشند که خب طبعاً تمام این افراد دستمزد می گیرند!

هزینه تولید تیزر تبلیغاتی
هزینه تولید تیزر تبلیغاتی

یادتان باشد که نمی توان از یک نفر توقع داشت که چندین تخصص مختلف داشته باشد و در تمام آن ها نیز کار خود را به خوبی انجام دهد. با این مقدمه می خواهیم به سراغ هزینه های رایج ساخت و تولید تیزر تبلیغاتی برویم. با ما همراه باشید

هزینه نیروهای انسانی

اولین هزینه ای که باید انجام دهد مربوط به نیروهای انسانی است. بسته به تیزر تبلیغاتی شما، نیاز به چندین نفر دارید:
کارگردان: که وظیفه ی ساخت تیزر را بر عهده دارد
نویسنده: تیزر تبلیغاتی هم نیازمند نوشتن سناریو است که طبعاً هزینه بردار خواهد بود
بازیگر: در صورتی که کار شما نیاز به بازیگر دارد، باید هزینه های استخدام آن را نیز در نظر داشته باشید
فیلمبردار: فیلمبردار به تیزر شما سر و شکل می دهد. بنابراین وظیفه ی او را با کارگردان یکی ندانید!
دستیار فیلمبردار: امکان ندارد که یک فیلمبردار بتواند به تنهایی کار تصویر برداری را انجام دهد. او به یک دستیار برای فوکوس کشی، تنظیم نورها و …نیاز دارد.
تمام این نیروهای انسانی هزینه بردار هستند و نمی توان انتظار داشت که هریک از آن ها بدون دستمزد سر کار تولید تیزر تبلیغاتی حاضر شوند. یادتان باشد که متاسفانه ساخت تیزر تبلیغاتی برعکس فیلم سینمایی و داستانی، اعتبار چندانی برای اعضای سازنده ی آن نخواهد داشت و دقیقا به همین خاطر است که تنها انگیزه ی آن ها برای تولید تیزر تبلیغاتی، درآمد مالی اش است. به عنوان مثال یک دستیار تصویر برای هر روز آفیش فیلمبرداری هزینه ای معادل 400 الی 600 هزار تومان دریافت می کند. البته این نکته بسته به مهارت و تجربه ی وی نیز دارد.
به فراخور کار شما ممکن است احتیاج به افراد دیگری مانند صدابردار، مدیر تولید، منشی صحنه و….نیز داشته باشید.

هزینه اجاره تجهیزات

بخش بعدی هزینه های شما مربوط به اجاره تجهیزات است. یادتان باشد که بدون تجهیزات خوب و درست نمی توانید یک تیزر تبلیغاتی با کیفیت بسازید.
این تجهیزات شامل چند بخش می شوند: تجهیزات تصویربرداری ( شامل نوع دوربین، لنزها، سه پایه، گیمبال و ….) تجهیزات نورپردازی ، تجهیزات صدابرداری، کابل ها و سیم های مختلف، باتری های اضافه، رم ریدر و …!
نکته ای که بیشتر افراد نمی دانند این است که در دفاتر تجهیزات سینمایی آفیش هر وسیله ای به صورت کاملاً جداگانه حساب می شود. به عنوان مثال اگر شما یک دوربین را اجاره کنید و هزینه ی آن را بپردازید، برای اجاره ی رم آن باید هزینه ی جداگانه ای پرداخت کنید! سه پایه ی نورها و لامپ های مختلف، هزینه ی جداگانه ای دارند و …
بیشتر افراد این نکات را نمی دانند و تصور می کنند که اجاره تجهیزات نباید چیز چندان گرانی باشد اما واقعیت این جاست که با وجود افزایش قیمت تمام محصولات و کالاها، اصلا عجیب نیست که هزینه ی اجاره ی تجهیزات نیز روز به روز بالاتر برود.

هزینه اجاره لوکیشن

گاهی پیش می آید که شما برای ساخت تیزر تبلیغاتی خود نیازمند یک لوکشین خاص باشید. البته بیشتر مواقع افراد و صاحبان کسب و کارها ترجیح می دهند که برای کاهش هزینه های خود از لوکیشن های آشنا و متعلق به خود استفاده کنند. اما باید در نظر بگیرید که هر لوکیشنی را نمی توان به سادگی در دسترس داشت. به عنوان مثال برای اجاره لوکیشینی مانند یک باشگاه، یا استخر دو چاره بیشتر ندارید: یا به نوعی صاحب آن جا را برای فیلمبرداری راضی کنید یا این که اجاره آن جا را بپردازید.

هزینه تدوین تیزر تبلیغاتی

تمام این مسائل مربوط به هزینه های زمان تولید تیزر است. اما به همین جا ختم نمی شود. شما لازم است برای هزینه های پست پروداکشن( پس از تولید) نیز فکری کنید. مهم ترین آن ها هزینه ی تدوین تیزر است. شما باید راش های فیلم را به دست یک تدوین گر بسپارید تا بهترین نتیجه را از درون آن ها بیرون بکشد. این هزینه رقم کمی نیست. تدوینگرهای حرفه ای برای تدوین هر یک دقیقه از تیزر تبلیغاتی رقمی معادل یک الی دو میلیون تومان دریافت می کنند.
در صورت نیاز باید به فکر اصلاح رنگ و صداگذاری کار هم باشید که آن ها نیز هزینه بردار است.

قیمت ساخت تیزر تبلیغاتی اینستاگرام

تمام هزینه هایی که در بالای این متن برای شما برشمردیم جزو موارد ضروری ساخت و تولید یک تیزر تبلیغاتی هستند اما نیازی نیست که وحشت کنید. بیشتر مواقع صاحبان کسب و کارهای بزرگ برای نمایش هرچه بهتر قدرت برند خود به سراغ ساخت تیزرهای استاندارد می روند.

قیمت ساخت تیزر تبلیغاتی اینستاگرام
قیمت ساخت تیزر تبلیغاتی اینستاگرام

اما در صورتی که شما صاحب یک کسب و کار کوچک هستید و نمی توانید تا این حد هزینه کنید، نیازی به نگرانی نیست. اگر تنها بستر تبلیغاتی شما صفحه ی اینستاگرامتان است و می خواهید که تبلیغتان را در آن جا قرار دهید، توصیه می کنیم به صفحه ی تماس با ما مراجعه کرده و با همکاران ما در استودیو کیدو مشورت کنید.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x