عکاسی نمایشگاه

عکاسی نمایشگاه | ارسال عکاس برای نمایشگاه شما!

عکاسی نمایشگاه

عکاسی نمایشگاه

نماشگاه ها فرصتی هستند برای دیده شدن و دیدن! به شخصه هربار که موعد نمایشگاه کتاب تهران فرا می رسد، هیجان زده تر می شوم. اما واقعیت این جاست که بخشی از شکوه هر نمایشگاهی به این برمی گردد که چقدر درباره ی این نمایشگاه خبر چاپ شود. به عنوان مثال یک گالری کوچک عکس را در نظر بگیرید که هر ماه، آثار یک عکاس خیلی خوب را به نمایش می گذارد اما میزان بازدید کنندگان این نمایشگاه خیلی کم است؟ فکر می کنید چرا چنین اتفاقی می افتد؟

خب به این حیطه از هنر نیز باید به چشم یک بازار تجاری نگاه کرد. واقعیت این جاست که هیچ کس خبری از این گالری کوچک نمی شوند و دقیقا به همین خاطر هم هست که بازدیدکنندگان آن کم خواهند بود. تصور کنید که یک گالری کوچک بدون این که کسی باخبر شود، مجموعه ای از آثار گمنام پابلو پیکاسو را به نمایش بگذارد اما تبلیغاتی برای آن انجام ندهد و در واقع به کسی چیزی نگوید! خب راستش را بخواهید نمایش یا عدم نمایش این مجموعه آثار تغییر بزرگی در روند تاریخ هنر معاصر به وجود نخواهد آورد.

عکاسی نمایشگاه
عکاسی نمایشگاه

با این مقدمه می خواهیم به سراغ عکاسی نمایشگاه برویم که واقعا هم شاخه ی متفاوتی از عکاسی خبری است. بدون یک مجموعه عکس درست و حسابی از نمایشگاهتان، نمی توانید ادعا کنید که کار خود را به درستی انجام داده اید. در هر صورت شما نیازمند تصاویری هستید تا خبر نمایشگاه خود را پوشش دهید!

بدون تصویر تکه ی بزرگی از پازل خبری شما گم می شود و شاید اصلا تاثیر اولیه را هم نگذارد.

عکاسی از نمایشگاه ها چگونه است؟

برای عکاسی از نمایشگاه، باید مانند یک عکاس خبری عمل کنید و دقیقاً شکار لحظه ها داشته باشید. این نوع عکاسی، با عکاسی کنترل شده ای که در استودیو دارید کاملا فرق می کند. به همین خاطر به صاحبان نمایشگاه ها و محصولات هشدار می دهیم که حتما به رزومه و سابقه ی عکاسی که برای عکاسی نمایشگاه استخدام می کنند هم دقت ویژه ای داشته باشند. ببینید که ایا عکاس مورد نظرتان بیشتر در استودیو عکاسی کرده است یا این که سابقه ی عکاسی خبری و نمایشگاهی را نیز داشته است؟!

برای چنین کاری عکاس باید چشمان تیزبینی داشته باشد. یک عکاس خوب نمایشگاهی هرگز نباید از روند اتفاقات نمایشگاه عقب بماند و همیشه بهترین جا برای عکاسی را پیدا کند. یادتان باشد که در یک نمایشگاه، هر لحظه آدم های مهمی در حال رفت و آمد هستند و عکاسی از آن ها هنگام بازدید نمایشگاه، یکی از مهم ترین کارهایی است که یک عکاس باید انجام دهد.

یادتان باشد که یک عکاس نمایشگاهی خوب، باید دوربین و لنزهای خوبی داشته باشد. در حقیقت بهترین پیشنهادی که می توانیم داشته باشیم، استفاده از لنزهای تله است. باید بدانید که ممکن است به خاطر شلوغی نمایشگاه، نتوانید فاصله ی خوبی با سوژه داشته باشید. به همین خاطر استفاده از لنزهای تله می تواند اتفاق خیلی خوبی در عکاسی تان باشد.

عکاسی از نمایشگاه ها
عکاسی از نمایشگاه ها

سرعت عمل هم در عکاسی از نمایشگاه حرف اول را می زند. شما باید بتوانید به سرعت لنزهایتان را عوض کنید، روند حوادث و اتفاقات نمایشگاه را دنبال کنید و خلاصه این که یک لحظه هم روی پای خودتان بند نباشید. یادتان باشد که شما و لنز دوربینتان باید مانند یک چشم جادویی عمل کنید که هر آن چه دیگران نمی بینند را شما ببینید!

در نهایت این که اگر تصمیم دارید که نمایشگاهی را برای ارائه ی محصولات یا خدمات خود راه اندازی کنید، اولین کارتان باید پیدا کردن عکاسی باشد که تمام ویژگی های بالا را در اختیار داشته باشد. در غیر این صورت، راستش را بخواهید نمی توان به موفقیت نمایشگاهتان چندان اطمینانی داشت.

هزینه عکاسی از نمایشگاه

اما سوال خیلی از صاحبان کسب و کاری که قصد راه اندازی یک نمایشگاه را دارند این است که هزینه ی عکاسی از نمایشگاه چقدر است؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که یک عکاس نمایشگاه، ممکن است رقم متفاوتی از 300 هزار تومان برای هر روز عکاسی تا 1 میلیون تومان داشته باشد. همه چیز بسته به میزان مهارت و البته تجهیزات او دارد.

در صورتی که به دنبال یک عکاس نمایشگاه حرفه ای هستید که کار شما را به خوبی و درستی انجام دهد، می توانید با استودیو عکاسی کیدو تماس بگیرید تا همکاران ما شما را راهنمایی کنند.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x